حسرت بانوان گلبالیست ۱۲ ساله می‌شود؟

0
999
حسرت بانوان گلبالیست ۱۲ ساله می‌شود؟
حسرت بانوان گلبالیست ۱۲ ساله می‌شود؟

بعد از هشت سال دوری از شرکت در مسابقات کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک، امکان دارد تیم گلبال بانوان ایران برای سومین بار نیز شانس حضور در این مسابقات را از دست بدهد.
فائزه توسلی نایب رییس بانوان فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت تیم گلبال بانوان برای شرکت در مسابقات کسب سهمیه بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: هرچند تیم گلبال بانوان در دو دوره قبل بازیهای پارالمپیک لندن و ریو نیز تلاش زیادی برای حضور در مسابقات کسب سهمیه داشت اما در دو دوره قبل نیز به دلیل حضور ورزشکاران اسرائیلی در مسابقات کسب سهمیه شانس حضور خود را از دست داد و متاسفانه نتوانست سهمیه را کسب کند. در این دوره نیز هنوز دقیقا نمی‌دانیم شرایط حضور آنها چگونه خواهد بود و آیا می‌توانند بعد از دو دوره دوری از شرکت در مسابقات پارالمپیک، برای سومین بار شانس حضور در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را داشته باشند یا خیر؟
وی افزود: البته هنوز تصمیم قطعی در این زمینه گرفته نشده و منتظر هستیم تا ببینیم در مسابقات کسب سهمیه آیا ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس شرکت می‌کنند یا خیر؟ بدون شک اگر شرایط حضور فراهم شود و مسوولان به جمع‌بندی نهایی برسند، در مسابقات آسیایی که آخرین فرصت برای کسب سهمیه است، شرکت خواهیم کرد در غیر این صورت باز هم بانوان گلبالیست از شرکت در مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک محروم خواهند شد.
نایب رییس بانوان فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان در پاسخ به این پرسش که با توجه به تعطیلی اردوی تیم ملی گلبال بانوان از بازیهای پاراآسیایی جاکارتا تا به الان، شرایط تیم را چگونه ارزیابی می‌کنید، خاطرنشان کرد: چون مسابقه خاصی برای تیم گلبال بانوان بعد از بازیهای پاراآسیایی جاکارتا پیش‌بینی نشده بود اردوی تیم ملی تعطیل بود و طی چند روز گذشته که مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی برگزار شد، توانستیم ۱۲ نفر از برترینها را برای تیم ملی انتخاب کنیم که البته منتظر هستیم تا ببینیم امکان اعزام این تیم به مسابقات قهرمانی آسیا برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو هست یا خیر؟ هر زمان شرایط اعزام آنها فراهم شود اردوی تیم ملی را تشکیل خواهیم داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید